Нове

Експерти розповіли, як продовжити термін роботи побутової техніки

Редакція hitechnews з’ясовує, як зробити з плити мультиварку, що продовжує термін служби холодильника і чому не варто зловживати короткими програмами в пральній машинці.

Кухонні прилади і як з ними ужитися

Холодильник – предмет побутової техніки, здатний пережити не одне покоління господарів. Але іноді вони все ж ламаються і заміна здатна значно вдарити по бюджету. Фахівці поділилися, як відстрочити заміну техніки на кілька років.

Відключення автоматичного льодогенератора здатне поліпшити роботу приладу – агрегат буде економити близько 15-20% енергії. Зазвичай льодогенератор розташований у відсіку морозильної камери і його відключення ніяк не вплине на роботу камери в цілому. Якщо влітку часто хочеться порадувати себе напоєм з льодом, то взимку ця функція використовується рідко, а енергія продовжує витрачатися. Ще один спосіб скоротити витрати електроенергії – збільшити температуру верхньої і нижньої камер.

Всі хоча б один раз підходили до холодильника, відкривали його і тут же закривали, забувши, навіщо прийшли. Експерти розповідають, що всі холодильники оснащені автоматичною герметизацією і, якщо його відкрити і відразу закрити, то він запускає цей процес. Тому не варто закривати дверцята відразу ж, це тільки зашкодить йому, а краще почекати секунд 15-20.

Один з найбільш схильних до ламання кухонних приладів – мікрохвильовка. Можна видихнути – в 90% випадків причиною несправності стає запобіжник. Запчастина коштує копійки, так що не варто викидати свою мікрохвильовку якщо вона перестала включатися.

Мало кому з користувачів відома секретна додаткова функція електричної плити. Майже всі сучасні моделі здатні працювати практично в режимі мультиварки. У них є режим таймера і відключення, який можна використовувати, наприклад, для варіння яєць. Після відведених таймером п’яти хвилин конфорка вимкнеться самостійно. Можна готувати, не витрачаючи додаткову енергію.

4 лайфхаки, які продовжать життя вашої пральної машинки

Подорожуємо у ванну: зараз кожна квартира оснащена пральною машиною. Її поломка може призвести не тільки до необхідності якийсь час прати речі вручну, але і до затоплення кімнати і сусідів знизу. Отже, на що варто звернути увагу користувачам, щоб не допустити цього.

Не зловживати короткими програмами

На практиці споживачі використовують дві-три програми і найпопулярніші з них – короткі, які підходять для не сильно забруднених речей. Серед користувачів є помилкова думка: якщо процес прання в пральній машині триває менше за часом, то білизна менше зношується, в тому числі з цієї причини короткі програми користуються популярністю. Насправді це не так, і вони піддають білизну досить інтенсивному впливу. Такі програми прекрасно підходять для швидкого прання футболки з бавовни після занять фітнесом, проте якщо людина займається в формі з високотехнологічних синтетичних матеріалів, то для прання необхідно використовувати інші спеціальні програми – спортивну або делікатну.

Уважно використовувати рідкі миючі засоби

У багатьох виробників пральних машин конструкція зливного механізму в нижній частині бака не передбачає його перекриття. В результаті, якщо туди потрапить миючий засіб, він не розчиниться повністю і буде використаний неефективно. Якщо у пральної машини немає спеціального відсіку для рідких миючих засобів – не плутати з відсіком для кондиціонера – то краще заливати їх відразу всередину барабана, де знаходиться білизна. Щоб засіб розподілився рівномірно, можна підняти верхні речі, вилити засіб, накрити зверху білизною і після цього запустити програму.

Чистити машинку зсередини

Якщо користувач рідко включає програми з температурою 60 ° і вище, то всередині пральної машини можуть залишатися і розмножуватися мікроорганізми. Хоча б один раз на місяць необхідно запускати програму «Бавовна 60 °» або «Бавовна 90 °» з невеликою кількістю прального порошку для очищення поверхонь всередині бака пральної машини від біоплівки.

Витирайте відсік для порошку

Місце, куди в машинці засипається порошок, називається кювета. У нових моделях поверхня пластика, з якої зроблена кювета для порошку, гладка, і порошок досить легко з неї вимивається при подачі води. Згодом на цій поверхні утворюються відкладення мінеральних речовин, що містяться у воді, поверхня стає шорсткою і порошок починає гірше змиватися. Щоб цього не відбувалося, бажано насухо витирати внутрішню частину кювети для порошку після кожного прання. Видаляючи залишки води, ви видаляєте і мінеральні речовини які в ній містяться, запобігаючи їх відкладенню на кюветі.


Нове


Не пропусти