Нове

Google виграла у Oracle судовий спір, який тривав 11 років

Сьогодні Верховний суд США постановив, що Alphabet не порушували авторські права Oracle при використанні її програмного коду в мобільній операційній системі Android. Таким чином Google уникла виплат в розмірі $ 9 мільярдів, які хотіла стягнути Oracle.

Oracle подала позов до суду ще в 2010 році: компанія звинуватила Google в тому, що та порушила її авторські права, використавши в операційній системі Android мову програмування Java. Позов був поданий незабаром після покупки Oracle розробника Java – компанії Sun Microsystems.

На думку Oracle, Google в Android скопіювала більше 11 тис. рядків коду програмної платформи Java. Oracle вимагала від Google компенсації в розмірі $ 9 млрд. У позові Oracle стверджувала, що безкоштовне розповсюдження ОС Android порушувало авторське право Oracle на частину програмного забезпечення Java, що знижувало її виручку.

Google, в свою чергу, наполягав, що його дії не порушують закон, оскільки, як підкреслював відповідач, скопійована частина коду не підпадає під дію авторського права. Таким чином, компанія може на законних підставах використовувати елементи API Java для Android.

В результаті Oracle залишилася вкрай незадоволена рішенням суду. Вона заявила, що без надійного захисту авторських прав у неї буде менше стимулів для великих інвестицій, необхідних для створення інноваційних продуктів. Oracle звинуватила Google в монополістичній поведінці, стверджуючи, що компанія просто вкрала Java і залишилася безкарною завдяки величезному впливу на ринку.

Нове

Не пропусти