Нове

Георадар допоміг відтворити повну карту загубленого давньоримського міста

Міжнародна група археологів за допомогою георадара зуміла скласти першу детальну карту цілого древнього міста. Об’єктом досліджень стало поселення «Falerii Novi» в 50 км від Риму, засноване в 241 році до н.е. і існувало аж до 700 року н.е. Цікавий факт – саме дані з георадара підтвердили, що в якийсь момент вже після занепаду Римської імперії місто було буквально розібране по камінчику, через що сучасні вчені і не могли зрозуміти, що і де в ньому розташовувалося.

Георадар надав величезну допомогу археологам, хоча його просто протягли слідом за квадроциклом, послідовно проїхавши по всій площі міста (30,5 гектарів). Було проведено більше 72 млн сеансів сканування, зібрано близько 4,5 Гб даних на гектар, обробка кожного пакета займе не менше 20 годин ручної праці. Поки ж створена повна карта всіх великих об’єктів, і вчені вже знайшли храм, ринок, банний комплекс та дві загадкових споруди.


Найцікавішою стала будівля на захід від північних воріт. Всередині споруди стояло кілька масивних об’єктів – ймовірно, пам’ятників. А саме вона могло бути як місцем міських зборів, так і зоною відпочинку.

Поруч з лазнями знайшлася будівля, куди підводилося безліч труб з міського акведука. Вони не мали перетинів з водопроводом в будинках, а були влаштовані паралельно, тобто, вода цілеспрямовано подавалася в якесь важливе місце. Швидше за все, це був відкритий публічний басейн «natatio» – точніше можна буде сказати після обробки всіх зібраних даних.

Джерелоtechcult

Нове


Не пропусти