Нове

Як будуть виглядати світ і люди в 2050 році

Саме так, на думку експертів журналу National Geographic через 50 років буде виглядати середньостатистична американка.

Поділ між расами буде скорочуватися все сильніше. Зараз люди знайомляться через інтернет і не звертають уваги на колір шкіри або розріз очей. Звичайно, деякі характерні особливості залишатимуться.

Згідно з опитуваннями, сучасна молодь лояльно ставиться до міжрасових відносин. І поділ піде в небуття.

Так що в підсумку буде? Багато різноманітних людей змішаних рас або, навпаки, якась єдина середня? Експерти схиляються до другого варіанту. Буде якийсь єдиний тип людей з індивідуальними зовнішніми особливостями.

Такий сценарій можливий у США і Європі. А як же в цілому по світу?

Якщо скласти портрет середньостатистичного жителя світу, тобто з найпоширенішою національністю, віком і статтю, то громадянин світу – це 28-річний китаєць. Але Індія обганяє Китай за темпами зростання і скоро може вийти на перше місце. До 2050 року громадянином світу, швидше за все, буде 34-річна мешканка Індії.

Про індійку – мій особистий прогноз, зроблений на основі поточних даних за темпами зростання. І з урахуванням збільшення тривалості життя. Цікаво перевірити, наскільки я потраплю в точку. Залишилося якихось 30 років.

Яким буде побут у 2050 році

Головне, що буде впливати на світ в найближчі десятиліття – це штучний інтелект і нанотехнології. Як колись електрика і двигун внутрішнього згоряння перевернули світ, так вони змінять його зараз.

І якщо раніше головні ресурси для енергії були нафта і газ, то зараз – дані.

Бар’єри в спілкуванні будуть знищені. В інтернеті можна буде транслювати емоції. Як зараз смайлики, але тільки по-справжньому! І людина на іншому кінці буде розуміти, що саме ви відчуваєте. Само собою, штучний інтелект скоро навчитися ідеально переводити з будь-якої іноземної мови.

Знизиться цінність побутових предметів, за якими ганяються шопоголіки. Адже будь-який предмет можна буде просто роздрукувати на 3D принтері. Головне – купити або зробити цікавий дизайн! Ось де змагатимуться люди! Не у кого крутіша тачка і хто більше заплатив – а хто цікавіше придумав! Свобода творчості вийде на передній план.

До речі, тривалість життя буде зростати не просто тому, що винайдуть нові ліки. Просто вже у вас вдома будуть сканери здоров’я, які самі перенаправляють інформацію в разі будь-якої загрози. Хворобу можна буде розпізнати на початковому етапі. А штучний інтелект дасть точні рекомендації, як досвідчений лікар. І зробить це відразу!

Еліти почнуть втрачати владу

Політикам і олігархам все важче маніпулювати людьми. Це тренд по всьому світу. Якщо раніше політику було досить показати пальцем на ворога – і починалася війна, то зараз люди фільтрують будь-які заяви можновладців.

Молодь (дорослі майбутнього 2050го!) не бачить сенсу в конфліктах між країнами. Всім стає очевидно, що конфліктують не країни, а еліти, які стоять при владі. Так навіщо їм допомагати? У них і так влада і гроші.

Мені здається, що головне, що буде в світі 2050 року – це стирання кордонів між країнами. Зараз стає очевидним, що у людей багато спільного.

 


Нове


Не пропусти