Нове

Як впоратися з залежністю від смартфона

В епоху цифрових технологій все більше людей стають залежними від своїх телефонів. Наприклад, згідно з дослідженням, проведеним у Великобританії, середньостатистична людина дивиться на свій смартфон кожні 12 хвилин, а 78% кажуть, що не можуть без нього жити. Однак занадто великий час перед екраном може мати негативні наслідки як для фізичного, так і для психічного здоров’я. Тому, якщо ви постійно звертаєтеся до вашого пристрою, ми радимо вам ознайомитися з цими 6 методами, щоб подолати залежність.

1. Складіть «цифрову» дієту.

Спочатку визначте, який у вас цифровий «фаст-фуд». Що ви робите на телефоні найдовше – відповідаєте на електронні листи, використовуєте програми, внаслідок чого “зависаєте” в соціальних мережах? Коли ви виявите проблему, почніть шукати більш конкретні способи її вирішення.

2. Застосуйте правило «немає екранів поза офісом».

Образно кажучи, звичайно. Йдеться про обмеження часу, який ви проводите перед своїм комп’ютером і телефоном без роботи. Робота багатьох з нас настільки тісно пов’язана з технологіями, що ми не можемо дозволити їм зайняти наш вільний час.

3. Видаліть повідомлення.

Сповіщення про нові повідомлення з Messenger / Viber і інших соцмереж зазвичай змушують користувача скоріше прочитати їх. Так що просто вимкніть ці повідомлення.

4. Вдалині від очей, від розуму.

Ви проводите години, просто цілеспрямовано “зависаючи” в соціальних мережах? Радикальне рішення полягає в тому, щоб видалити додаток. Якщо це звучить неймовірно, спробуйте видалити на один тиждень для початку. Якщо ви зрозумієте що не пропустили занадто багато, зробіть остаточний крок і видаліть додатки на зовсім.

5. Встановіть кордони.

Замість того, щоб перевіряти свою електронну пошту кожні 10 хвилин, скажіть собі, що ви будете робити це два або три рази на день в певний час. В іншому випадку, ви будете постійно відволікатися.

6. Визначте ваші «зони без телефону».

Наприклад – без використання телефону в спальні, ванній, на відпочинку або в громадському транспорті. Це зажадає сильної волі, але спробуйте зробити це заради себе.


Нове


Не пропусти