Нове

Компанія Northrop Grumman обрана для проектування і будівництва модуля середовища проживання Gateway

Компанія Northrop Grumman отримала контракт на суму 187 мільйонів доларів США на проектування модуля екіпажу Habitation And Logistics Outpost (HALO) для поста NASA Gateway в далекому космосі. На основі безпілотного вантажного корабля Cygnus, розробленого дочірньою компанією Northrop Orbital Science Corporation, HALO надасть житлові приміщення для відвідування астронавтів.

Ключовим елементом програми НАСА “Артеміда” щодо забезпечення постійної американської пілотованої присутності на Місяці є модульний космічний апарат, який буде припаркований на навколомісячній орбіті для підтримки пілотованих і безпілотних польотів на місячну поверхню і, в один прекрасний день, на Марс.

Одним з найбільш важливих модулів шлюзу є HALO, який описується як має обсяг невеликої однокімнатної квартири і включає в себе систему життєзабезпечення, яка працює в тандемі з системою життєзабезпечення пристикованого космічного корабля “Оріон”.

В даний час HALO все ще знаходиться на стадії попереднього проектування, розгляд якого заплановано на кінець цього року. Контракт на 187 мільйонів доларів буде фінансувати HALO до цього моменту. За даними NASA, проектування виконується за контрактом про вартість плюс заохочувальний внесок, який компанія Northrop буде використовувати для фінансування субпідрядників. Якщо етап проектування буде успішним, то буде укладено другий контракт на покриття витрат з виготовлення та збирання.

Хоча багато деталей конструкції ще не визначені, НАСА каже, що модуль силового і рухового елемента шлюзу (PPE) буде інтегрований з HALO в 2023 році. Причина цього, а не стикування модулів на орбіті, полягає в тому, що це дозволить знизити витрати і ризики за рахунок виключення операції стикування. PPE забезпечує форпост енергією і містить 60-кіловатну сонячну електричну рухову установку, яка буде використовуватися, щоб дозволити станції змінити свою орбіту.

“Ми досягли значного прогресу за цими першим двома елементами, включаючи включення компонентів від ЕКА, Канадського космічного агентства, Японського агентства аерокосмічних досліджень і корисного навантаження від наших дослідницьких співтовариств”, – говорить Ден Хартман (Dan Hartman), керівник програми Gateway в Космічному центрі НАСА в Х’юстоні. “Новий план по інтеграції двох елементів Gateway демонструє можливості агентства і наших партнерів бути гнучкими і переглядати плани по мірі необхідності. Спільно запускаючи елементи, ми можемо значно знизити профіль ризику Gateway і підвищити економічну ефективність”.

Джерелоnew-science
  • Позначки:
  • NASA

Нове


Не пропусти