Нове

Китай запустив перший у світі супутник 6G

Китай запустив перший у світі супутник 6G за допомогою ракети-носія Long March 6. Відбулося це 6 листопада, ракета стартувала з космодрому Тайюань. Раніше вона вивела на орбіту 13 супутників.

Назва супутника 6G  – Tianyan 05, його створила компанія Chengdu Guoxing Aerospace Science and Technology Co., Ltd. Разом із Китайським університетом електронних наук і технологій та Beijing Weinaxingkong Technology Co., Ltd. Головна мета супутника – дистанційне зондування землі. Інформацію використовуватимуть у галузях міського будівництва, моніторингу стихійних лих в сільському і лісовому господарстві та інших. Окрім цього він буде тестувати терагерцеві комунікаційні навантаження

Вага супутника – 70 кг, він несе корисне навантаження супутникового зв’язку терагерцового діапазону. Він встановить приймально-передавальний зв’язок і проведе випробування на терагерцовому навантаженні на супутниковій платформі. Якщо все пройде успішно, то такий зв’язок застосовуватимуть у космічній галузі.

Терагерцевий діапазон має ряд переваг та високу  швидкість передачі. Є перспективи його застосування в тому числі й для наземного зв’язку. Це одна з ключових технологій мобільного зв’язку шостого покоління (6G) в світі.

Професор Сюй Яншень сказав, що це перший у світі випробувальний супутник 6G та перша технічна перевірка терагерцового зв’язку в космосі. Це стане проривом в освоєнні технологій космічного зв’язку. Це особливо актуально зараз, бо в галузі космічного зв’язку діють жорсткі обмеження. Новий супутник 6G  може допомогти вирішити багато проблем у цьому напрямку.

Нове

Не пропусти