Нове

Людство вперше в історії посадило космічний апарат на астероїд

Вперше в історії людства вдалося посадити зонд на астероїд. Космічний апарат Osiris-rex, розроблений NASA, два роки перебував на орбіті Бенну, який входить до групи Аполлонів, і 20 жовтня досяг його поверхні.

Зонд зробив посадку в кратері, розташованому в північній півкулі астероїда. Це виявилася одна з найбільш зручних територій на поверхні Бенну. Після спуску космічного апарату інженери змогли успішно розгорнути систему забору проб реголіту, яка називається Touch-And-Go Sample Acquisition Mechanism (TAGSAM) і являє собою роботизовану руку. TAGSAM має блок для забору проб і триметровий розкладний маніпулятор.

Після успішного збору проб ґрунту, Osiris-Rex запустив двигуни і благополучно відійшов від небесного тіла. Повернення апарату на Землю заплановано на 2023-й.

Бенну (1999 RQ36) невеликий астероїд, який знаходиться на відстані понад 321 млн кілометрів від Землі. Він був відкритий в обсерваторії Сокорро, а 25 квітня 2013 року був названий на честь птаха Бенну, символу воскресіння Осіріса. Отримані під час досліджень астероїда результати можуть дати відповіді на багато питань, наприклад, про зародження життя на Землі.

  • Позначки:
  • NASA

Нове


Не пропусти