Нове

Microsoft розробляє технологію запису та зберігання даних на ДНК

З кожним днем наша цивілізація ​​генерує все більше даних, і чимало з них хоче зберегти надовго. До 2030 року, як спрогнозували в Western Digital, половина нових носіїв буде призначена для архівів. Величезні гроші будуть витрачатися на збереження даних, тоді як ємність носіїв буде збільшуватися дуже повільно. Кардинально змінити цю тенденцію можуть лише нові методи запису та збереження інформації. Наприклад, на ДНК.

Компанії Western Digital, Microsoft, Twist Bioscience та Illumina оголосили про створення Альянсу зі зберігання даних на ДНК (DNA Data Storage Alliance). Мета – розробити новий метод запису інформації та пристрої для запису і зчитування.

У складі альянсу компанія Twist BioScience надаватиме фрагменти ДНК і технології запису даних на них. Компанія Illumina спеціалізується на зчитуванні ДНК-інформації. Компанія Microsoft має значний досвід у експериментах із записом даних на ДНК. Western Digital буде займатися накопичувачами даних.

Крім четвірки засновників до альянсу увійшли: Ansa Biotechnologies, CATALOG, The Claude Nobs Foundation, DNA Script, EPFL, ETH Zurich, imec, Iridia, Molecular Assemblies і Лабораторія молекулярних інформаційних систем Вашингтонського університету.

Запис інформації на ДНК – це недорогий спосіб запису та зберігання інформації. Всього один грам носія ДНК може зберігати близько одного зеттабайт даних. Для запису всієї інформації сьогоднішнього світу потрібно менше 20 грамів носія.

Щоб записати дані на ДНК, треба використовувати не двійковий підхід, а кодування з чотирьох базових символів нуклеїнових кислот ДНК: аденіну (A), гуаніну (G), цитозину (C) і тиміну (T). Наприклад, 00 = A, 01 = C, 10 = G і 11 = T. Закодовані цими кислотами дані записуються в короткі фрагменти ДНК і упаковуються для збереження в якийсь контейнер, наприклад скляну кульку.

Це фантастика, але лише на сьогоднішній день. Поки що на запис і зчитування п’яти байт даних, записаних на ДНК, потрібно близько доби. Але все зміниться, нові технології вже розробляються.


Нове


Не пропусти