Нове

Нейробіологи представили розумні навушники для зчитування активності мозку

Фахівці стартапу Neurable створили навушники Enten, що в перекладі з іспанської означає «розуміти». Особливість пристрою – нейроінтерфейс, який дозволяє зчитувати активність мозку за принципами портативної ЕЕГ. Обробкою сигналів займається додаток, в основах якого лежать алгоритми машинного навчання.

Візуально, Neurable Enten – це повнорозмірні накладні навушники бездротового типу. Тут є всі функції, характерні для пристроїв категорії, включаючи шумозаглушення. Щоб відстежувати мозкову активність, використовуються 16 датчиків ЕЕГ, які вбудовані в амбушюри. Сама суть продукту в тому, щоб допомогти людям розслабитися або, навпаки, сконцентруватися на роботі або важливих справах. Розробники заявляють, що їх дітище допоможе робити більше і уникнути емоційного вигорання. Серйозна заявка.

Зчитуючи мозкову активність, система визначає, коли користувач працює, а коли відволікся. Розробники говорять про те, що в середньому ми витрачаємо лише 2 г 53 хв на роботу протягом робочого дня. Для відновлення концентрації кожного разу йде близько 11 хв. Цілком логічно, що це відбивається на продуктивності. За словами розробників, встановлені датчики протягом дня зчитують мозкову активність з точністю, близькою до лабораторної. Розробка продукту зайняла 10 років. Коли користувач слухає музику, система оцінює реакцію на неї, відбираючи треки для концентрації і розслаблення. В майбутньому обіцяють розширити оцінку, додавши відстеження посмішки, пиття.

Навушники Neurable Enten під час роботи можуть відключати повідомлення і все зайве. На зовнішній стороні є індикатор «Не турбувати». Щоб допомогти користувачеві сконцентруватися, додаток може посилити шумозаглушення. Для тих, хто може запрацюватися, забувши про час, будуть корисні нагадування про відпочинок.

Крім звичних кнопок на корпусі, відтворення можливе взагалі без рук, використовуючи жести. Наприклад, кивок або підморгування. Пристрій розроблений на чіпсеті Qualcomm, оснащений мікрофоном і підтримує аудіокодек AptX. Час роботи на одному заряді – 12 год.

Навушники Neurable Enten під час роботи можуть відключати повідомлення і все зайве. На зовнішній стороні є індикатор «Не турбувати». Щоб допомогти користувачеві сконцентруватися, додаток може посилити шумозаглушення. Для тих, хто може запрацюватися, забувши про час, будуть корисні нагадування про відпочинок. Крім звичних кнопок на корпусі, функції відтворення можливі взагалі без рук, використовуючи жести. Наприклад, кивок або підморгування. Пристрій розроблений на чіпсеті Qualcomm, оснащений мікрофоном і підтримує аудіокодек AptX. Час роботи на одному заряді – 12 год.

Бездротові навушники Neurable Enten з функцією зчитування мозкової активності представлені на платформі Indiegogo, де ціна попереднього замовлення знаходиться на рівні $ 199. Поставки обіцяють розпочати в травні 2022 року.

Нове


Не пропусти