Нове

Нейромережу навчили малювати зображення по їх текстового опису

Дослідники з OpenAI представили дві нові нейромережі – DALL-E і CLIP. Перша створює ілюстрації, фотографії та рендери на основі простого опису. Друга може визначати предмети і класифікувати їх, покладаючись на опис. Програму назвали DALL-E – це анаграма з імені знаменитого художника Сальвадора Далі (Dali) і не менш знаменитого робота WALL-E, героя однойменного мультфільму. Тобто щось середнє між роботом і людиною.

Нейромережа DALL-E створює зображення з тексту. Вона не знаходить їх у відкритих джерелах, а генерує самостійно. Наприклад, вона може створити колекцію картинок за запитом «п’ятикутний зелений годинник» або «куб з текстурою дикобраза».

Для графічних уявлень підписів компанією OpenAI навчено програмне забезпечення Dall-E. Для навчання через нейромережу прогнали набір даних з 12 млрд зображень і їх підписів, які були знайдені в Інтернеті. Результат навчання вразив навіть творців.

Нейромережа здатна не тільки визначати по одному слову, що потрібно намалювати, а й формувати певні асоціації з словосполучень. Проте чим складніше опис, тим гірше працює нейромережа.

У блозі Open.AI, де опубліковано повідомлення про DALL-E, розробники обіцяють найближчим часом викласти докладний опис роботи нейромережі.


Нове


Не пропусти