Нове

Обережно: в Google Play поширюється шкідливе ПЗ

Експерти попередили любителів мобільного геймінгу про нову небезпеку. Вони виявили, що в Google Play знову почали поширюватися шкідливі програми під виглядом модів для Minecraft. Як відзначають експерти, в кінці 2020 року через Google Play вже було видалено понад 20 подібних додатків, але тепер з’явилися нові версії шкідливого ПЗ.

Раніше додатки перетворювали пристрій в інструмент для вкрай нав’язливого показу реклами. Тепер такі додатки можуть по команді зловмисників запускати повноекранну рекламу на постійній основі, завантажувати додатковий модуль для приховування значка додатка, раптово відкривати браузер, показувати ролики YouTube і відкривати сторінки додатків в Google Play.

Експерти також виявили додатки, що крадуть облікові записи Facebook – таке може виконати підробка під одну рекламну мережу і підроблений клієнт для розміщення реклами в TikTok. Вони вимагають ввести облікові дані Facebook, після чого інформація йде зловмисникам.

Також було знайдено шкідливий додаток File Recovery – Recover Deleted Files, котре видає себе за утиліту для відновлення видалених файлів. До теперішнього моменту розробники його прибрали, і та версія, яка доступна в Google Play зараз, є безпечною.


Нове


Не пропусти