Нове

Один з найпотужніших суперкомп’ютерів у світі доступний для віртуального вивчення

Нещодавно запущена в Штутгарті система Hawk є одним з найпотужніших суперкомп’ютерів у світі і одночасно найшвидшою системою загального призначення для наукових і промислових обчислень в Європі. Відсьогодні його можна практично досліджувати за допомогою 360-градусного відео.

Цей кластер, який працює в Штутгартському університеті, пропонує 26 петафлопс обчислювальної потужності, тобто цілих 26 квадрильйонів операцій з плаваючою комою в секунду. Якби хтось виконував 1 таку операцію в секунду, йому довелося б працювати 31 688 765 років, щоб перерахувати те, що робить система з потужністю 1 петафлопс за 1/60 хвилини. Тим часом Hawk забезпечує до 26 разів більше енергії, завдяки чому вчені та інженери можуть використовувати його для наукових досліджень на великих масштабах і на дуже складних явищах, в тому числі для роботи над штучним інтелектом, глибоким навчанням, моделювання або аналітика великих даних (big data).

7 петафлопс – це, в свою чергу, сумарна потужність системи для наукових досліджень, спрямованих боротьбі з глобальною пандемією COVID-19, що компанія AMD передає в даний час в рамках безкоштовної підтримки таких університетів, як Massachusetts Institute of Technology (MIT), New York University (NYU) і Rice University – це перші університети, які є бенефіціарами AMD HPC Fund. Щоб надати необхідну обчислювальну потужність більш широкому колу вчених в світі, AMD разом з Penguin Computing також готує хмарну віддалену систему, яка скоро запропонує до 4 петафлопс потужності.

 

Джерелоhi-tech.news
  • Позначки:
  • Hawk

Нове


Не пропусти