Нове

Податок на Google: що ухвалила Рада і як це зачепить українців

3 червня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроект, який зобов’язує іноземні компанії, що надають онлайн-послуги в Україні, сплачувати 20% ПДВ.

Тобто, сервіси на кшталт Amazon, Google, Microsoft, Netflix, Wargaming, Apple, Booking.com, Uber, Financial Times, Bloomberg повинні будуть сплачувати податок за свою роботу в країні.

Власне ці компанії продають громадянам в Інтернеті або через мобільні застосунки електронні послуги.

Як пояснила член Ради Комітету Асоціації правників України з податкового права Юлія Федосюк в коментарі Фактам ICTV, що частина компаній, ймовірно, підвищить вартість електронних послуг для споживачів на суму податку.

– Здорожчання е-послуг іноземних компаній залежить від їхньої політики та розрахунку ними вартості таких послуг, – зазначила експерт.

Сплачуватимуть податки лише компанії-гіганти, що не мають постійного представництва в Україні, надають послуги в державі простим громадянам та ФОП, які не є платниками ПДВ.

Сплачуватимуть його в іноземній валюті (долар або євро).

При цьому закон не стосуватиметься простого користувача соцмереж і пошукових сервісів.

– Закон почне діяти із 1 січня 2022 року. Податок потрібно сплатити протягом 30 днів із останнього дня подачі декларації. Вона подається протягом 40 днів відповідного кварталу, – пояснила експерт.

Між тим ПДВ на такі онлайн-послуги є в країнах ЄС, Туреччині, Австралії, Колумбії, ОАЕ, РФ та Білорусі.

Однак, як зазначила Юлія, механізми сплати в кожного свої.

 

Джерелоfakty.com.ua

Нове


Не пропусти