Нове

Samsung створив прототип голографічного дисплея майбутнього

Компанія Samsung створила прототип голографічного дисплея, на якому відео буде об’ємним. Найближчими роками планують створити такий дисплей для продажу. Але для впровадження голографії потрібно ще багато роботи в різних галузях.

Голографія вважається найбільш природною передачею стереоскопічного зображення для сприйняття людиною. Таким чином людина сприйматиме об’єкти більш реалістично, фокусуючи погляд на глибині картинки, на тому, на що хочеться зараз дивитися. Саме так працює наш зір, ми переводимо погляд з ближніх на дальні об’єкти та навпаки.

Більшість сучасних 3D-технологій здатні лише імітувати об’ємну картинку за допомогою окулярів. Але насправді це дуже далеко від голографічного зображення.

Але у голографії є ​​проблема – чим більша діагональ дисплея, тим менший кут огляду. Так, якщо у голографічного дисплея з роздільною здатністю Full HD зі сторонами 2×1 мм кут огляду дорівнює 30°, то у дисплея зі сторонами 200×100 мм кут огляду звужується до 0,3°.

Щоб обійти це обмеження в Samsung створили спеціальну керовану підсвітку S-BLU. Завдяки ній на дисплеї з діагоналлю 10 дюймів можна розглядати об’єкти  з одного метра під кутом огляду 15°. Також дисплей створили тонким – всього 1 см товщиною.

Підсвітка S-BLU є пластиною, на яку падає промінь зі світлодіодних лазерів, вона перетворює його в паралельні промені. Вони проходять через дефлектор (іншу пластину), який відхиляє падаючі промені під бажаним кутом. Остаточно формує зображення тонка геометрична лінза. Обробляє масив даних процесор на FPGA.

Експерти кажуть, що Samsung підготувала основу для розвитку голографії, яку так часто показують у фантастичних фільмах. Але для впровадження технології потрібно повністю змінювати все: створювати носії для зберігання та передачі голографічної інформації, способи її пересилання та тому подібне.


Нове


Не пропусти