Нове

Шахраї придумали новий спосіб дурити власників iPhone

Одна з головних переваг iPhone в порівнянні з Android – до телефонів Apple практично неможливо отримати доступ сторонній людині. Навіть якщо ви втратили гаджет, той, хто його знайшов, не зможе дістатися до особистих даних і скористатися пристроєм. Залишиться хіба що здати його на запчастини, але багато грошей на цьому не виручити, до того ж доведеться шукати місце, де присвоєний смартфон погодяться забрати, не ставлячи зайвих питань.

А ось обнулений iPhone – зовсім інша справа, продати його можна набагато дорожче. Ось тільки процес обходу захисту Apple ID вимагає спеціального устаткування, якого у простого обивателя немає. Або прямого сприяння власника, але хто з власної волі поділиться зі зловмисником інформацією для розблокування? Саме для цього шахраї придумали новий розвод, подробицями якого поділився IT-експерт Сергій Вільянов.

Жертвою розводу мало не став друг Сергія, син якого втратив iPhone X, і батько вирішив спробувати повернути дорогий гаджет. Для цього чоловік скористався режимом «Знайти iPhone», який виводить на екран втраченого смарта контактні дані, куди його можна повернути. Весь цей час трубка була відключена, але потім несподівано на кілька хвилин з’явилася в мережі.

А далі почалося цікаве. На телефон, вказаний в якості контактного, стали приходити SMS, відправником яких значився iCloud. Текст повідомлень говорив : «Зниклий iPhone X в мережі. Подивитися розташування », і прикладалося посилання нібито на сайт Apple, де можна дізнатися координати загубленого гаджета.

Чоловік перейшов по посиланню і потрапив на сайт, дуже схожий на офіційний сайт Apple. Там була карта з іконкою телефону, але показувалися тільки орієнтовні координати гаджета, а для точного місця розташування сайт вимагав ввести дані Apple ID.

Власнику сайт здався підозрілим, тому вирішено було ввести випадковий набір цифр. Це системі не завадило, і вона бадьоро запросила ще й код-пароль, який потрібен для завершення скидання девайса до заводських налаштувань.

Загалом стало очевидно, що сайт – фішинговий, а SMS, які прийшли нібито від iCloud, відправлялися за допомогою підміни номера. Схоже, з’явився новий шахрайський сервіс, який дозволяє отримати доступ до втрачених / краденим iPhone за допомогою обману власників. І ймовірно, що скоро їм почнуть масово користуватися скупники телефонів на радіо-ринках.

Звичайно, на цьому моменті можна подумати, що ви легко відрізните підроблений сайт від справжнього, але не варто забувати про те, що втрата телефону – ситуація стресова. І на нервах дуже легко скоїти дурницю. Пам’ятайте, ніяких повідомлень за номером мобільного Apple не розсилає, і якщо вам таке прийшло, значить маєте справу з черговим розводом.

Джерелоgsminfo.com.ua

Нове


Не пропусти