Нове

Що робити, якщо MacBook перестав заряджатися

У чому може бути причина? Як і будь-яка інша несправність, проблема з зарядкою макбука може виникнути з багатьох причин. Найчастіше проблему можна вирішити самостійно, не вдаючись до звернення в сервісний центр. Отримати консультацію і якісні послуги по ремонту можна тут. Через що ж виникають проблеми з зарядкою MacBook? Зараз розберемо найпоширеніші проблеми та можливі способи їх вирішення.

У всіх випадках попередньо зробіть скидання параметрів SMC. Вимкніть MacBook, після чого, одночасно затисніть клавіші Shift-Control-Option і клавішу живлення на 2-3 секунди. При цьому колір індикатора заряду повинен змінитися з помаранчевого на зелений і назад.

За що відповідає SMC?

  • Індикація заряду вбудованого акумулятора
  • Управління індикатором стану
  • Підсвічування клавіатури
  • Реакція на кнопку живлення
  • Реакція на закриття і відкриття дисплейного модуля
  • управління температурою
  • Управління ресурсами вбудованого акумулятора

1. MacBook не заряджається, немає індикації заряду на адаптері

Якщо Ви вже перевірили мережевий адаптер, спробували підключити зарядний пристрій до іншого джерела живлення, то переходимо до наступного етапу. Уважно огляньте роз’єм MagSafe (роз’єм куди ви підключаєте адаптер зарядного пристрою) і сам адаптер, на самому адаптері один з контактів може запасти, а на роз’ємі самого MacBook контакти можуть бути забиті брудом. Що стосується адаптера зарядного пристрою, контакти мають пружинний механізм, якщо акуратно і що головне не дуже сильно натиснути на запалий контакт, є ймовірність що він повернеться в колишнє, стандартне положення. Забруднені контакти на роз’ємі самого MacBook, як і сам роз’єм так само можна спробувати почистити, наприклад щіткою. Не використовуйте при цьому текучі засоби для чищення, щітки буде досить. Якщо проблема криється в поганому контакті, це повинно вирішити проблему.

Якщо візуально видно обвуглені контакти на самому адаптері і роз’ємі живлення макбука, а очищення не допомогло, найімовірніше роз’єм не справний.

2. MacBook акумулятор більше не заряджається

Ви включили макбук, підключили адаптер живлення, а індикатор зарядки світиться зеленим кольором (що означає – живлення йде), якщо при цьому вбудований акумулятор не заряджений повністю, наведіть на іконку акумулятора в правому верхньому куті, можливо ви побачите попередження “потреба у технічному обслуговуванні” в такому випадку необхідна заміна акумулятора, якщо такого попередження немає, а в контекстному меню міститься інформація “джерело живлення: мережевий адаптер” переходимо до першого пункту.

3. MacBook батарея не заряджається або заряджається дуже повільно

В даному випадку проблема може бути в несправності системи живлення яка відповідає за зарядку акумулятора або в несправності самої акумуляторної батареї. Якщо вирішити проблему самостійно не вдалося, потрібно сервісна діагностика.

Ще однією розповсюдженою проблемою є потрапляння рідини, в наслідок чого відбувається коротке замикання. Можливо колись Ви пролили не значну кількість рідини на MacBook, протерли, просушили і не виявили проблем. Якщо рідина потрапила на мікросхеми, могло статися часткове пошкодження, яке в подальшому призвело до апаратної несправності, що так само потребує сервісної діагностики і в разі, якщо проблема підтвердиться, подальший ремонт.


Нове


Не пропусти