Нове

Стало відомо як збільшити ресурс експлуатації батареї ноутбука

Багато користувачів ноутбуків хотіли, щоб їх комп’ютерна техніка працювала довгий час в автономному режимі. Але часто буває так, що після року експлуатації автономний режим даної комп’ютерної техніки падає радикальним чином – до двох разів! В цьому винна погана батарея і неправильна зарядка.

Якщо ноутбук береться для роботи поза домом, то краще відразу звертати увагу на батарейну частина, яка повинна бути правильною, тобто самі акумулятори повинні бути виготовлені в Японії або Кореї. Тільки потім пальчикові акумулятори повинні бути зібрані на заводському конвеєрі в Китаї. Якщо батареї були зроблені в Китаї, то вони виявляться слабкими. Вірити на написи, що акумулятор має ємність до 8 000 мАг, не варто – можна сміливо знижувати цей показник в 2-3 рази!

Якщо акумулятор фірмовий, то його потрібно ще правильно вміти заряджати. При кімнатній температурі батарейний блок рекомендується заряджати до 80%. Заряджати батарею до 100%, якщо ноутбук далі виноситься на спеку, не варто – загальний заряд миттєвим чином підстрибує до 120%! І літієві осередки в цьому випадку втрачають до 2% ємності! Все це робити добре, якщо комплект елементів живлення знімний. А якщо ні? В цьому випадку краще заряджати акумулятор до 70% і тільки потім виносити на спеку. Адже літієві осередки люблять повільний заряд і таке ж повільне заряджання при близьконульових температурах. При ідеальній експлуатації вони прослужать понад 10 років.

Що робити, якщо комплект елементів живлення встиг повністю сісти? В цьому випадку є кілька рішень – це розібрати батарею, встановити нові акумулятори і знову користуватися ноутбуком. Але це в теорії. На практиці такий підхід рідко спрацьовує, оскільки батареї працюють від 3.7 до 11 В, і можна запросто спалити мікроконтролер ноутбука! І далі працювати тільки від мережі!

Щоб не допустити помилки, краще віддати батарейний блок на реставрацію майстрам, які акуратно видаляти зношені літієві акумулятори та встановлять нові. Можна провести ще більш радикальне рішення – це покупка нового акумулятора для ноутбука в магазині. Вартість моделей з ємністю до 6 000 мАг часто не перевищує $ 35 (іноді і менше) і така батарея часто при середньому навантаженні комп’ютерної техніки гарантує автономний режим ноутбука протягом декількох годин.


Нове


Не пропусти