Нове

Стартап Bird за дві хвилини звільнив майже половину співробітників через конференцію в Zoom

Стартап з виробництва електросамокатів Bird віддалено звільнив 406 співробітників через конференцію в Zoom. Колишні працівники компанії розповіли, що їм показали заздалегідь записаний ролик з роботизованим голосом.

Все почалося з того, що 406 з більш ніж тисячі працівників Bird отримали запрошення в відеоконференцію через Zoom під назвою «Оновлення по Covid-19». Більшість співробітників вважали, що керівництво компанії дасть оновлену інформацію про реакцію компанії на підсилюється глобальну пандемію, так як через два тижні після перекладу на віддалену роботу вони не отримували нової інформації про стан фірми.

Але деякі запідозрили недобре, коли помітили, що список гостей і ведучий були приховані, а говорити в режимі вебінару можна. Можна тільки слухати.

Це повинно стати живим прикладом того, як не треба звільняти людей, особливо в такий час. – розповідає один звільнених співробітників Bird
О 10:30 ранку всі працівники зібралися в відеоконференції Zoom, але перші п’ять хвилин вони провели в мовчанні з написом «Covid-19», хоча зазвичай в компанії було прийнято слідувати розкладом. Тому дехто вирішив, що у Zoom виникли чергові технічні проблеми і відключилися від відеоконференції. Але інші через п’ять хвилин очікування почули «машинний безтілесний голос».

Процедура звільнення тривала всього дві хвилини. Жінка, чия мова нікому зі співробітників Bird не відображено знайомої, розповіла:

Відеоконференція – не найкращий спосіб доставити це повідомлення. Але пандемія Covid-19 серйозно вплинула на бізнес стартапу, тому менеджменту компанії довелося прийняти неймовірно складні і болючі рішення. Одним з цих рішень стало усунення ряду ролей в компанії. На жаль, вашу позицію торкнулося це рішення.
Одна зі звільнених працівниць компанії Дженні Альвахе поділилася своїми враженнями:

Це було схоже на епізод з «Чорного дзеркала». Цей зловісний голос прийшов і сказав нам, що ми позбулися роботи.
Колишні співробітники Bird впевнені, що керівництво показало їм заздалегідь записаний ролик, засумнівавшись при цьому, що звернення читав жива людина. Але за словами засновника і голови Bird Тревіса Вандер-Занд, це була не запис, а звернення в реальному часі. Відео відключили, так як порахували, що так буде «більш гуманно».


Керівництво компанії заявляє, що вони персонально зв’язувалися з кожним звільненим співробітником після відеоконференції, але кілька працівників повідомили, що нічого не отримували. При цьому деякі менеджери просто розіслали всім одні й ті ж листи подяки, а інші навіть не знали, кого з їх відділу звільнили і питали про це в соцмережах.

IT-департамент стартапу зажадав від усіх звільнених співробітників повернути робочі ноутбуки, відправивши їх по пошті в офіс до 15 квітня. При цьому ніхто не розповів працівникам, як вони можуть отримати назад свої речі, які вони залишили в офісі.

До пандемії Bird вважався одним з найбільш швидкозростаючих стартапів в історії. В кінці січня 2020 року капіталізація компанії становила 2,7 мільярда доларів.

Джерело


Нове


Не пропусти