Нове

Створено міні-переносний пристрій, здатний перетворити людське тіло в акумулятор

Дослідники з Університету Колорадо в Боулдері розробили міні-переносний пристрій, здатний перетворити людське тіло в акумулятор.

Новий гаджет дуже еластичний, тому його можна носити як кільце або браслет. Для перетворення теплової енергії тіла в електрику використовуються термоелектричні генератори.

На даний момент технологія може виробляти тільки близько 1 Вт енергії на кожен квадратний сантиметр шкірного покриву, що менше, ніж у більшості існуючих батарей. Але навіть цього буде достатньо для зарядки невеликої електроніки – смарт-годинника або фітнес-трекера.

Вчені раніше експериментували з аналогічними термоелектричними пристроями, але пристрій Сяо еластичний, може самовідновлюватися при пошкодженні і повністю придатний для вторинної переробки, що робить його більш чистою альтернативою традиційній електроніці.

Незважаючи на те, що описана ідея все ще перебуває на початковій стадії розробки, професор Цзянлян Сяо з Університету Колорадо в Боулдері вважає, що вона може з’явитися на ринку протягом п’яти-десяти років.


Нове


Не пропусти