У Нідерландах почали створювати квантовий інтернет

172

У 2020 році вперше в усьому світі заговорили про те, що цілком можливо створити квантову інтернет-мережу. Але це виходить далеко за рамки вже звичного шифрування даних з використанням розподілених квантових ключів. Такий інтернет повинен забезпечувати навіть квантові обчислення. Влітку у США оголосили про початок розробок у цьому напрямку. А нещодавно в Нідерландах заявили, що розробляють квантовий інтернет.

Розробкою в Амстердамі спільно займатимуться оператор зв’язку KPN, асоціація голландських освітніх і дослідницьких установ SURF та компанія OPNT. Керувати проектом буде дослідницька група QuTech, яка замовляє елементи квантових обчислювачів у Intel.

Квантову інтернет-мережу хочуть зробити в частині Амстердама. Тобто це буде невеликий локальний прототип нового типу інтернету. Мережа буде з’єднувати квантові процесори один з одним через оптичні канали для обміну квантовими бітами або кубітами. Спочатку будуть вирішуватися більш прості завдання: квантове шифрування даних, синхронізація.

«Наша квантова мережа з часом перетвориться на повноцінний квантовий інтернет», – сказав представник QuTech Войцех Козловські.