Нове

Вчені довели, що роботи-пилососи можна зламати для прослуховування розмов

Експерти довели, що роботи-пилососи можна зламати та використовувати в якості мікрофону для прослуховування того, що відбувається у приміщенні. Такі досліди провела група учених на чолі з Нірупамою Роєм, доцентом кафедри комп’ютерних наук Університету Меріленда в співробітництві з доцентом Університету Сінгапуру Джун Ханом.

Вчені заявили, що будь-який робот-пилосос, який використовує датчики визначення відстані, можна використати в тому числі для передачі звуку, навіть якщо в пилососі мікрофона немає. Результати дослідження оголосили на конференції Асоціації обчислювальної техніки по вбудованим мережевим сенсорним системам.

Роботи-пилососи такого типу працюють завдяки лазерному променю, це дозволяє створювати карту приміщення та ефективно прибирати, не стикаючись з предметами. Але всі створені роботом карти зберігаються в «хмарі» та являють собою потенційну загрозу безпеці та конфіденційності власників приміщення.

Будь-які звукові хвилі змушують об’єкти в приміщенні вібрувати, ці коливання викликають невеликі зміни у лазерному промені пилососа, який відбивається від предметів. Отриманий сигнал можна перевести в звукову хвилю, для цього дослідники використали програму для визначення людських голосів. Ця комп’ютерна система, яку вони називають Lidar Phone, розшифровувала розмови з точністю 90%.

Зламавши роботи-пилососи, хакери зможуть отримувати абсолютно точні дані про розміри приміщеня, тобто повну карту будинку, а також зможуть записувати всі розмови.


Нове


Не пропусти