Нове

Вчені розробили «розумну» шкіру, яка замінить смарт-годинники

Дослідники з Університету Колорадо в Боулдері розробляють електронний пристрій, який вже назвали «розумною» шкірою. Це еластична та пригідна для повторної переробки друкована плата, яка приклеюється до шкіри людини.

Така «розумна» шкіра може стати заміною смарт-годинників, бо зможе набагато краще виконувати їхні функції. Вона зможе дуже точно вимірювати температуру тіла, рахувати кроки. Завдяки еластичності її можна буде кріпити на будь-яку ділянку тіла.

Розробники сподіваються, що ця новинка допоможе переосмислити, на що здатні подібні пристрої. Така «шкіра» зможе збирати найточніші дані про тіло людини. А головне, що вона не буде забруднювати довколишнє середовище електронними відходами.

“Розумний годинник гарний, але фактично це великий шматок металу на ремінці”, – сказав один із розробників. – “Якщо нам потрібен дійсно функціональний пристрій, в ідеалі це буде тонка плівка, яка зручно прикріпляється до тіла”.

Розробники використовують трафаретний друк, щоб створити мікросхему, яку поміщають між двома тонкими плівками, зробленими з дуже гнучкого матеріалу. Отриманий пристрій виходить трохи товщим за пластир. Розтягуватися він може на 60% в будь-якому напрямку, не порушуючи роботу електроніки всередині. «Розумна» шкіра може виконувати багато функцій популярних фітнес-пристроїв.


Нове


Не пропусти