Нове

Вчені створили із желатину та глюкози довговічну захисну плівку для смартфонів

Вчені створили екологічно чисте захисне покриття для екранів смартфонів та інших пристроїв. Виготовлене воно з желатину. Воно пропускає всі електронні сигнали, необхідні для нормальної роботи пристрою.

Звичайні захисні плівки та скло є одноразовими, тобто вони захищають смартфон лише до першого їх пошкодження. До того ж вони не є екологічними та забруднюють навколишнє середовище. Раніше вчені вже намагалися включити желатин до електронних пристроїв, бо він прозорий, дешевий і безпечний. Але при випробуваннях пошкоджена желатинова плівка не могла швидко відновлюватися. Після цього була створена плівка із желатину багаторазова, яка сама відновлюється.

Для цього змішали желатин і глюкозу, щоб створити гнучку плівку. Експеримент показав, що розриви в такій плівці зникають протягом трьох годин при кімнатній температурі. А якщо її нагріти до +60 градусів, то вона самовідновиться за 10 хвилин. Желатин без глюкози при таких же умовах взагалі не самовідновлюється.

Багаторазова плівка може декілька разів самовідновлюватися. Вчені стверджують, що це прорив у створенні захисту для сенсорних екранів і гнучких пристроїв. Цю технологію будуть використовувати також у робототехніці та медичних технологіях.


Нове


Не пропусти