Нове

Вчені вперше зняли рух окремих молекул зі швидкістю 1600 кадрів в секунду

Одна з проблем у вивченні світу атомів і молекул – його надстрімка мінливість, яку дуже складно відобразити. Проте дослідники Токійського університету відзняли слоу-мо відео руху окремих молекул зі швидкістю 1600 кадрів в секунду.

Зазвичай, коли мова йде про перегляд крихітних об’єктів, розширення камери означає «просторову роздільну здатність», тобто, скільки візуальних пікселів пристрій може захопити. Адже чим більше пікселів, тим чіткіше зображення. Але і «тимчасове розширення» так само важливе. Окремі кадри можна розглядати як пікселі в часі, тому чим більше їх в відео, тим чіткіше стає рух.

Зйомка проводилася за допомогою електронного мікроскопа, який забезпечує велику просторову роздільну здатність. У попередніх дослідженнях були зафіксовані події на атомарному рівні зі швидкістю 16 к / сек, чого явно недостатньо для отримання істинної картини явища. У новому дослідженні була задіяна камера прямого виявлення, яка веде зйомку в 100 разів швидше – 1600 к / сек.

На знятому відео ми бачимо взаємодіючі між собою молекули фулеренів, кожна з яких складається з 60 атомів вуглецю, створюючих структуру в формі футбольного м’яча. Видно також, як ці вібруючі кульки хаотично осцилюють всередині нанотрубки, хоча для неозброєного ока картина може виглядати статичною.

Безумовно, цей метод корисний для спостереження явищ на атомарному рівні. Однак проблемою є можливість обробки інформації тільки після зйомки відео. Залишається сподіватися, що прогрес у розвитку обчислювальної техніки допоможе вже в найближчому майбутньому фіксувати подібні процеси в режимі реального часу.

Джерелоtechcult

Нове


Не пропусти