Нове

Вчені з’ясували, що нічний режим в смартфонах не допомагає швидше засинати

З релізом iOS 9.3 Apple додала функцію Night Shift – режим, який автоматично робить кольори екрану більш теплими ввечері, тому що яскраве синє світло збиває біологічні ритми організму, через що засинати стає складніше.

Цій функції вже понад п’ять років, і в багатьох смартфонах інших виробників з’явилися аналогічні рішення. Однак нове дослідження вчених з американського Університету Брігама Янга показало, що використання Night Shift не сприяє більш швидкому засипанню.

Дослідження проводилося за участю 167 добровольців у віці від 18 до 24 років, з них 119 – дівчата. Їх поділили на три групи:

  • Використовували смартфон вночі з включеним Night Shift.
  • Використовували смартфон вночі без Night Shift.
  • Не користувалися смартфоном перед сном.

Всі учасники проводили в ліжку не менше 8 годин щоночі і носили акселерометри, щоб вчені могли отримати дані про тривалість сну, його якості і часу, необхідному для засипання. Результати серед трьох груп не показали значних відмінностей.

Далі вчені розділили учасників у кожній групі ще на дві категорії. Першим пропонувалося спати по 7 годин за ніч, другим – по 6 годин. Ті, хто спав по 7 годин і не використовував смартфон перед сном, показали кращу якість сну, ніж ті, хто користувалися iPhone – не важливо, з Night Shift або без. Учасники, що спали по 6 годин, не показали різниці в залежності від групи.

Це свідчить про те, що коли ви дуже втомилися, ви засинаєте незалежно від того, що ви робили перед сном. Хоча існує безліч доказів того, що синє світло підвищує пильність і ускладнює засипання, важливо пам’ятати, що світлова стимуляція – це лише один з видів впливу нарівні з іншими когнітивними і психологічними стимуляціями.

Оскільки рішення від інших виробників з механіки аналогічні Night Shift, можна стверджувати, що всі нічні режими з помаранчевим фільтром однаково неефективні, коли мова йде про швидкість засинання.


Нове


Не пропусти