Нове

З чуток, Apple випустить навушники з датчиком світла. Навіщо він потрібен

Найбільш вірогідним здається використання такого датчика для моніторингу стану здоров’я. Для цього підійшли б Powerbeats Pro

Згідно з заміткою, опублікованою на сайті DigiTimes, Apple планує в найближчі кілька років інтегрувати датчики світла в свої навушники AirPods. Повідомляється також, що в процес виробництва таких датчиків може бути залучена тайванська компанія ASE Technology.

Видання не уточнює, яку функцію виконуватимуть датчики зовнішнього освітлення (Ambient Light Sensors), можливо, вони замінять собою сенсори, які виявляють присутність навушників у вухах. Тоді неясно, чому не влаштовує компанію наявний датчик, і навіщо замість нього необхідно використовувати більш просунуте рішення для цієї функціональності.

Не виключено, що датчики світла можуть бути пов’язані з функціями моніторингу здоров’я, наприклад, з визначенням частоти серцевих скорочень або насиченням крові киснем. Пульсові оксиметри зазвичай працюють з пальцем, який потрібно докласти до сенсора. Вони пропускають інфрачервоне світло через кровоносні судини, а датчик світла обчислює обсяг кисню в крові в залежності від кількості світла, що проходить через палець. Ці датчики також можуть вимірювати пульс. За таким же принципом працюють в лікарнях імпульсні оксиметри, які кріпляться до вуха, тільки замість пальця, вони пропускають світло через мочку вуха.

Джерела DigiTimes часто надають надійну інформацію, проте до таких чуток варто ставитися з певною часткою скепсису. Також не зовсім зрозуміло, яким чином Apple зможе домогтися подібної функції без зміни дизайну AirPods і AirPods Pro. У такій ситуації найбільш слушний варіант для цієї технології могли б стати навушники Powerbeats Pro, орієнтовані на фітнес. У них є кріплення на вуха, дуже схожі на ті, що є в бездротових навушниках Freewavz з вбудованим пульсоксиметром.


DigiTimes отримує інформацію від джерел в азіатському ланцюжку поставок. Найчастіше така інформація відноситься до прототипів або тестових продуктів, які ніколи не надходять у продаж або піддаються істотним змінам перед своїм запуском. З огляду на цей факт, цілком можливо, що Apple відмовилася від моніторингу здоров’я в AirPods другого покоління, яким приписували цю функцію. В одному зі своїх патентів Apple описала систему фітнес-моніторингу на основі навушників з використанням вдосконаленого біометричного датчика, який через контакт зі шкірою може визначати фізіологічні показники, такі як температура тіла, частота серцевих скорочень, рівень потовиділення і багато іншого. Раніше глава компанії Тім Кук неодноразово підкреслював важливість здоров’я, називаючи його головною метою Apple.


Нове


Не пропусти