Заводи компанії Samsung зупинені. До чого це призведе

3786

«Самсунг» на вимогу влади США зупинив діяльність двох техаських підприємств, що займаються виробництвом мікросхем. Причина – енергетична криза в штаті через негоду. Призупинення роботи негативно позначиться як на південнокорейському гігантові, так і на галузі «розумної» електроніки в цілому, інформує Tom’s Hardware.

Аналітики наводять як приклад ситуацію трирічної давності, при якій півгодинне припинення виробництва всього на одному заводі південнокорейської корпорації спровокувало падіння світових поставок флеш-пам’яті NAND відразу на 3%. Сьогодні ситуація набагато складніша, оскільки дата відновлення виробництва мікросхем залишається невідомою, а повторний запуск заводів буде пов’язаний з колосальними труднощами і затягнеться мінімум на кілька днів.

Співрозмовники Tom’s Hardware з числа працівників зупинених підприємств заявляють, що здійснене без належної підготовки обнулення виробничого процесу призвело до псування десятків тисяч виробів.

На відновлення виробництва окремих видів чіпів будуть потрібні місяці, – заявляють співробітники Samsung на умовах анонімності.

Нагадаємо, що через аномальне похолодання, снігопади і обмерзання електромереж в Техасі залишилися без світла понад 4,5 млн осіб. Так звана «Зелена енергетика», в яку були інвестовані мільярди доларів, виявилася паралізована через обмерзання понад 50% наявних на території штату вітряних енергетичних установок. Влада регіону намагається врятувати ситуацію шляхом «відбору» електроенергії в технологічних гігантів і її розподілу серед населення. Поряд з потужностями Samsung, в Техасі призупинено роботу всіх підприємств, фабрик і заводів, за винятком стратегічних.

Заводи південнокорейського гіганта в Техасі були відкриті в 2006 та 2017 роках. У планах корпорації – відкриття третього підприємства в США. Орієнтовні інвестиції в проект – $ 17 млрд.